top of page

Sesja noworodkowa - jak się przygotować?

Kiedy umówić się na sesję?


Sesję noworodkową najlepiej wykonać w ciągu 14 dni - wtedy maluszki są jeszcze bardzo mało wrażliwe na otoczenie. Ich sen jest głęboki i spokojny, przez co dają się z łatwością układać. Na sesji temperatura w studio jest dopasowana do potrzeb maluszka - zwykle jest bardzo ciepło aby zapewnić jak największy komfort :-)

Termin sesji najlepiej ustalić jeszcze przed porodem - i tu pojawia się zawsze Wasza wątpliwość - "Ale skąd ja będę wiedziała kiedy to się stanie?" Już wyjaśniam - wstępnej rezerwacji dokonujemy zgodnie z terminem porodu - później potwierdzamy już konkretny termin w 1-szej dobie życia maluszka - a wiec jeszcze ze szpitala :-) Tylko tak jestem w stanie zagwarantować, że będę miała dla Was wolny termin. Oczywiscie, jeśli decyzja o przyjściu na sesję noworodkową pojawi się, gdy maluszek juz będzie na świecie - zapraszam do kontaktu - postaram się dla Was coś znaleźć.

Co zabrać ze sobą na sesję?


Zawsze proszę Was o zabranie kilku pieluch tetrowych zwykłych, mleka - jeśli maluszek jest dokarmiany - to może być wasze mleko lub modyfikowane - w studio nie ma problemu aby je podgrzać w razie potrzeby. Jeśli chodzi o strój dla maluszka - tak naprawdę nie musicie mieć nic :-) ze swojej strony przygotowuję całkowicie stylizacje - mam dość sporą kolekcję ubranek dla noworodków szytych specjalnie na potrzeby sesji.

Przydatny podczas zdjęć jest też czasami smoczek - oczywiście fotografii ze smoczkiem nie wykonujemy, ale czasami przydaje się, by szybciej utulić małego modela do snu.
Ile czasu trwa sesja?

Ramy czasowe sesji noworodkowej to ok 4 godzin - zwykle jest to ok 2,5h. Wszytko tak naprawdę zależy od samego noworodka - niektóre potrzebują więcej czasu przy mamie, inne dłużej jedzą lub wymagają więcej czasu na ułożenie. Ze swojej strony zapewniam tyle czasu ile jest potrzeba na to aby stworzyć dla Was najpiękniejszą pamiątkę.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page